خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا): دومین کوچه‌ گردانی جمعیت امام علی(ع) در اهواز برگزار شد

0
2

گروه اجتماعی: دومین کوچه‌گردانی جمعیت امام علی(ع) روز جمعه، ۱۹ تیرماه ۱۳۹۴ در برخی محلات شهرستان اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، سابقه فعالیت جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی(ع) به سال‌ها پیش و در دهه هفتاد خورشیدی بازمی‌گردد. در آن سالها اعضای آغازگر این حرکت اجتماعی که چند دانشجوی ساده بودند، به پیشنهاد شارمین، که استاد آن‌ها بود، به بیمارستان کودکان سرطانی می‌رفتند و تلاش می‌کردند تا ساعتی دل این کودکان را شاد کنند. این حرکت اجتماعی اندک اندک شکل دیگری به خود گرفت و هسته اولیه‌ای که شکل گرفته بود با نگاه به معضلات گوناگون اجتماعی موجود به این نتیجه رسید که نمی‌تواند برابر این رخدادها ساکت بماند؛ به‌طوریکه دانشجویان عضو، اعلام کردند که ما می خواهیم چشمان ناظر اجتماع خود باشیم.

در پی این اندیشه، آنان تفکر مولا علی(ع) را که فرموده است: «همه ما برابر اجتماع خود مسئولیم». سرلوحه کار خود قرار دادند و جمع خود را با نام این اسطوره انسان دوستی و دیگر خواهی مزین کردند. جمعیت امام علی(ع) در همان سا‌ل‌ها نخستین دفتر رسمی دانشگاهی خود را به‌عنوان نخستین سازمان دانشجویی فعال در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه صنعتی شریف تهران برپا کردند.

این جمعیت در سال ۱۳۷۸ پس از ثبت رسمی در وزارت کشور، به عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل شناخته شد و سپس فعالیت خود را به دیگر دانشگاه های کشور گسترش داد. اعضای جمعیت در سال ۱۳۸۴ نخستین دفتر رسمی مردمی جمعیت را در جنوب شهر تهران و در محله مولوی افتتاح کردند و نام «خانه ایرانی» را بر آن نهادند تا نمادی باشد از قدمی بزرگ برای آبادانی ایران توسط دانشجویان ایرانی. پس از ده سال فعالیت مستمر اجتماعی، در سال ۲۰۱۰ میلادی، این جمعیت موفق به کسب مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد ECOSOC شد.

حال و در دومین سال فعالیت این جمعیت در اهواز، کوچه گردانی این شهرستان با تلاش و همت جوانان اهوازی در برخی محلات اهواز برگزار شد.

لینک خبر: http://www.iqna.ir/fa/province/News/3326577

اهواز 1394

آیین کوچه گردان عاشق 1394 - اهواز