برای شانزدهمین سال پیاپی راه مولای متقیان در یتیم نوازی و کوچه گردی های عاشقانه زنده نگه داشته شد

0
4

کوچه گردان عاشق نامیست که این روزها زیاد شنیده می شود، آیینی که به همت جمعیت مستقل امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) هر ساله در شب های قدر اجرا می شود تا یک ماه بدون گرسنگی برای کودکان سرزمینمان بسازد.

جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) کرمانشاه همزمان و همگام با تمام شهرهای دیگر در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان این آیین نیکو را برگزار نمود، تا به همگان ثابت کند که می شود با فقر صلح نکرد و مبارزه با آن را در اولویت زندگی خود قرار داد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمعیت امام علی (ع) در کرمانشاه، بسته بندی بیش از ۷۰۰ کیسه ی مواد غذایی هر یک به ارزش ۱۷۵ هزار تومان ، که هزینه ی آنها تماماَ از محل  کمک های مردمی سراسر کشور که به وسیله ی سایت سراسری کوچه گردان عاشق تأمین شده بود ، پنجشنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۵ الی ۲۰:۳۰ در فرهنگسرای گل نرگس انجام شد.

با توجه به آمار و شناسایی های انجام شده از ابتدای ماه رمضان ، از این تعداد، ۵۰۰ کیسه ی مواد غذایی برای شهر کرمانشاه و ۳۰۰ کیسه ی دیگر برای شهرستانها ، از جمله پاوه ، جوانرود ، روانسر ، هرسین ، قصر شیرین و.. پیش بینی شده بود. که بعد از صرف افطاری و شام در همان مکان فرهنگسرا ، از ساعت ۲۱:۳۰ توزیع کیسه ها توسط اعضا و خیرین در سطح شهر آغاز شده  و تا حدود ساعت ۱ بامداد ادامه پیدا کرد.

توزیع کیسه های مربوط به شهرستانها هم از ساعت ۸ صبح روز جمعه ۱۹ تیرماه  به وسیله ی گروه های مختلف اعضا و خیرین آغاز شد تا  برگزاری کوچه گردان عاشق امسال در استان کرمانشاه ، با توزیع آخرین کیسه ها در ساعات پایانی ۱۹ تیرماه به پایان برسد .

کوچه گردان عاشق امسال در به پایان رسید ، اما هنوز کودکان بی پناه سرزمینمان در فقر و گرسنگی هستند و نیازمند حمایت همه جانبه ی مردم کشورشان می باشند  ، بیاید یک بار دیگر پیمان ببندیم که تا رفع تمام معضلات اجتماعی، از کوشش دست برنداریم و آرام نگیریم و مبارزه با فقر ، جهل و تباهی را  در اولویت زندگی خود قرار دهیم .